úterý 7. srpna 2018

Ráno


Každý den začíná ránem a to, jak využijeme ráno, rozhoduje o tom, jak využijeme celý den.
Benjamin Franklin

Správný šéf by měl být první v práci a poslední odcházet.
Tim Cook, šéf Applu

V tom čase si skládám svůj budoucí den. Všechny cíle, které chci splnit, metody, jež chci uplatnit, i motivace, které mě poženou prostřednictvím mých metod k mým cílům. A to všechno se snažím dělat, ještě než den pořádně začne.
Tomáš Baťa

Kdyby dnešek byl posledním dnem mého života, opravdu bych chtěl udělat to, co se dnes chystám udělat? A když odpověd zní Ne, udělal bych něco jiného a tato odpověd se opakuje příliš mnoho rán v řadě, pak vím, že potřebuji něco změnit.
Steve Jobs

Přirovnání k žábě nevymyslel Fránklin, ale Brian Tracy, který ovšem vyšel z Franklinových poznatků. Trácy píše:"Jestliže ke snídani sníte žábu, všechno ostatní už bude jednoduché." "Žábou", nutnou konzumovat hned po ránu, myslel ten nejnepříjemnější úkol, který potřebujeme co nejdříve dostat z hlavy. Zabírá v ní totiž nejvíce místa a vytváří nejvíce stresu. Tracy nabádá:
1) Čím dříve "žábu" spolkneme, tím dříve nás zaplaví hrdost, síla a sebevědomí do dalších úkolů, a přitom i kdybychom už žádný nevyřešili, den by již byl úspěšný..
2) I vědci potvrdili, že lidská vůle je skutečně nejsilnější po ránu a pomalu vadné, jak postupuje den.
Jenže je tu jedna komplikace:
Na každé práci je nejtěžší překonat okamžik, kdy se nám nechce pracovat.

Mým největším soupeřem jsem odjakživa já a moje každodenní vstávání s pocitem, že dnes to mohu vypustit. Nicméně já negativní věci rád odkládám. Říkám si: Fajn, odložím tu lenost na zitra. A tak si to říkám úspěšně každý den.
Frits van Paaschen, viceprezident značky Nike

Podobný motiv, vykresat po ránu energii jako dynamo pohání Jacka Dorseye. "Je nesmysl vysadit trénink s vymluvou, že v psychicky vypjatém období nestíhám. Tehdy přece trénink potřebuji naopak více než kdy jindy!"
Produktivní lidé vědí, že potřebují funkční tělo. To znamená zbavené stresu a chorob. Hlavní "chorobou", jež způsobuje neúspěch, je přitom pohodlnost, lenost a odkládání na jindy. "Je to jednoduché. Lidé bývají neúspěšní, když odkládají kroky vedoucí k úspěchu. Každému, kdo si stěžuje, že se mu nedaří, a přitom fakticky nedělá nic pro to, aby se mu dařilo, doporučuji, aby si dobře přečetl kalendář. Žádný den se nejmenuje Jindy, Příště, Jednou. Kdykoli si plánujeme své cíle, používejme srozumitelné názvy Pondělí, Úterý, Středa, Čtvrtek, Pátek, Sobota a Neděle!"zdůrazňuje Cook.

I produktivní lidé říkají:Sportem ku zdraví. Ovšem myslí jak fyzické, tak duševní zdraví. Sportem se totiž člověk učí nejen čelit výzvám, ale i porážet soupeře. I když běhá sám, má soupeře - musí totiž nejdříve přemoci sám sebe, aby se do běhu vůbec pustil. A za vítězství nad sebou je ihned spravedlivě odměněn - hormony na snížení stresu, které se vyplavují do těla s pohybem a přinášejí první z energií.

FC
Ročník V
vydání 6/ 2015

Žádné komentáře:

Okomentovat

Zkoušky z lásky

Připadá mi to absolutně nemožné, ale buď se mi rozbilo vyhledávání, nebo jsem skutečně ještě nikdy nevyzval ke zrušení Vánoc. Tudíž je dost ...