Kategorie osob venku oblíbených, doma tyranizujících, není nijak zanedbatelná. Zpočátku mohou být líbezní, úžasní. Dříve či později však přijde nějaký impuls, díky němuž ukážou svou pravou tvář a od té doby ji budou ukazovat čím dál tím častěji.
Začíná to obvykle kritikou, následují nadávky a fyzické násilí.
Koriguje nejmenší chybičky, jsi pod neustálou kontrolou, připadáš si jako blbec, líčí Carver pocity druhého partnera. Podrývá sebejistotu. Později máš dojem, že si špatné zacházení zasloužíš.
Koloběh chování milé - sprosté..Například ve stejné době partnerce koupí drahé šperky a mrští jí o zeď.
Vždycky je to vaše vina. Nikdy neuzná svou. Jeho logika: on nebije, ale i kdyby, tak si to oběť zasloužila.
Má hrůzu z toho, že zůstane opuštěn, pokud se k tomu nerozhodne sám. Chce-li se s ním rozejít partnerka, fňuká, prosí, žebrá, slibuje všechno možné.
Doma i mimo dům inklinují psychopati k tomu, že svou partnerku srážejí, uvádějí do rozpaků, izolují. Z člověka chtějí udělat svoji rohožku.
Takový člověk vás přesvědčí o tom, že nikdy nejste dobrá. Po mnoha měsících takové masáže chce, abyste ocenila, že vás - někoho tak bezcenného - u sebe vůbec trpí.
Laskavý Jekyll je pro psychopata maskou, pomocí níž se přibližuje k druhým, klame a využívá je. Zlá strana Hydea je však jeho pravá identita.
Svým chování narušená osobnost působí tolik škod, že brzy začnete dělat „šílené“ věci, abyste se sami před sebou obhájili. „Staneš se i paranoidní, ale až se ho zbavíš, budeš zase normální,“ slibuje Carver. Kdo se však netrhne v raném stadiu, je nepravděpodobné, že by z toho vyšel nepoznamenán.
Žádné komentáře:
Okomentovat